Aquest dissabte 13 de juny, va tenir lloc el primer encontre Online entre un club Polonès, el CKR SSz Grójec i nosaltres. En realitat vàrem organitzar dos tornejos un per joves sub18 amb <1600 ELO Lichess i l'altre per joves sub18>1600 ELO Lichess.

Previ als matxos, vàrem fer una petita videoconferència, on tant grans com joves vàrem intercanviar opinions. Hem d'agrair al nostre jugador Pawel, d'origen Polonès, que és el que va ajudar-nos a organitzar l'encontre i el que ens va ajudar en la traducció.  
Els dos matxos van ser molt interessants: 
El de <1600 va començar molt igualat, però quan estaven a la meitat del matx, les nostres jugadores, es van començar a avançar i ja no les van atrapar. 
En canvi en l'altre grup, els polonesos varen començar molt disparats, i els nostres jugadors, a poc a poc varen anar retallant les distàncies, però ja no van tenir temps d'atrapar-los i van perdre per la mínima.
Va ser una experiència molt enriquidora i els joves van estar parlant en anglès entre ells en els diferents xats de lichess. 
Esperem repetir l'experiència online i a ser possible, fer un encontre presencial amb ells de cara al 2021.
 
(Crònica de Núria Español)
 

Preveient que no es podrà obrir el club fins com a mínim passat l'estiu, avui 28 d'abril iniciarem la segona fase d'entrenaments de dimarts a dimecres per Skype segons explicació de la carta enviada als socis. 

Mentre tant, continuen els tornejos online i volem destacar a l'enllaç de la Federació l'únic equip totalment femení. Clikeu aquí.

ELO ACTUALITZAT A 1 D'ABRIL DE 2020

Codi Nom Sexe Elo Std. Elo Ràpid Títol Categoria
384879 ALVARADO DIAZ, ALEJANDRO M 2420 2532 MI Sènior
23959 PRATS SAFONT, SERGI M 2240 2117 MC Sub-16
23174 TOQUERO GRACIA, PAU M 2237 2130 1 Sub-20
26680 BIELECKI , PAWEL M 2196 2183 1 Sènior
18998 ARNIJAS FABREGAS, MARC M 2193 2180 1 Sènior
21682 MARTIN PEREZ, PAU M 2169 2016   Sub-20
20393 NUÑEZ COLOME, DAVID M 2161 2131   Sènior
19952 PANADES CATARINEU, ORIOL M 2149 2132   Sènior
3548 PEREZ RODRIGUEZ, JOAN A. M 2120 2001   Sènior-50
4236 MOLINA FIGUEROA, ANTONI M 2112 2119   Sènior
6982 PARRA BOLA, JOSEP Mª M 2076 1944   Sènior-50
25355 PARRA ORDORICA, GORKA M 2076 1946   Sub-18
28625 PARRA ORDORICA, ARNAU M 2056 1899   Sub-14
21676 LAS HERAS AIXANDRI, GUILLEM M 2035 2026   Sènior
19944 LAFUENTE CALVILLO, ANDREA F 2031 2012   Sènior
379836 BOIX REDORTA, ROC M 2027 1798   Sub-14
19055 GALINO LOPEZ, JORGE M 2022 2034   Sènior-50
18364 PRATS FUMADO, GERARD M 2004 2012   Sènior
28205 CASARES BONALS, AINHOA F 1999 1999   Sub-16
355508 CARRASCO SANCHEZ, MANUEL M 1993 1841   Sènior
29228 LOBO PEREIRA, ARAMI F 1990 1986   Sub-14
7203 GALINO LOPEZ, AURELIO M 1985 2013   Sènior-50
380822 IBORRA POLO, ERIC M 1979 1812   Sub-12
25409 CERUELO SANTIVERI, OSCAR M 1950 1875   Sub-18
28780 SANCHEZ AGUILAR, ARNAU M 1941 1908   Sub-14
29071 GAYOSO RODRIGUEZ, JAUME EDUARDO M 1935 1783   Sènior-50
12936 COLLAZO GIBANEL, SERGIO M 1930 1947   Sènior-50
355651 ROMEU VILADOT, EMILI M 1926 1557   Sub-14
23957 MARIA OPROAE, ALEX M 1899 1933   Sub-18
23868 VACAS ARNO, GABRIEL M 1897 1737   Sub-18
355509 CARRASCO GOMEZ, ADAHARA F 1891 1781   Sub-12
28257 CASARES BONALS, ASIER M 1884 1892   Sub-14
21679 LAS HERAS AIXANDRI, SARA F 1880 1873   Sub-20
19534 LAFUENTE RUIZ, JOSE MANUEL M 1877 1884   Sènior-50
4385 COMPANY CODINA, ABEL M 1874 1897   Sènior-50
19447 GIRO CASTELLET, ESTEVE M 1866 1929   Sènior
381643 GARCIA NOGUERAS, JOAN M 1862 1749   Sènior
25894 LOBO BRUGUERA, XAVIER M 1856 1860   Sènior
13051 FABREGAS FERNANDEZ, FERRAN M 1828 1911   Sènior-50
28663 TOQUERO GRACIA, LAURA F 1747 1680   Sub-12
22621 LAS HERAS MAESTRO, LLUIS M 1746 1712   Sènior-50
383300 MARTOS SOLER, VICTOR M 1727 1713   Sènior
22685 CATARINEU COSTAS, Mª GLÒRIA F 1702 1664   Sènior-50
384340 GRACIA ESCARP, MONTSERRAT F 1700 1700   Sènior
25002 ESPADA ESPAÑOL, TURA F 1681 1596   Sub-18
382223 MOLINA GIL, NOAH M 1660 1426   Sub-10
25646 SANTIVERI PAPIOL, NOEMI F 1655 1725   Sènior-50
21678 PANADES CATARINEU, NURIA F 1654 1686   Sub-20
27267 COLLAZO CASALS, MARC M 1638 1616   Sub-14
383879 BOIX TORRES, ANDREU M 1635 1700   Sub-20
355510 CARRASCO GOMEZ, ARIADNA F 1632 1587   Sub-12
334951 ROMERO KOVINA, DANIEL M 1622 1658   Sub-12
381642 SANCHEZ RIOS, HILARIO M 1621 1593   Sènior-50
384904 PARERAS DAMESON, MARTÍ M 1603 1696   Sub-18
379409 BUREU FERNANDEZ, CARLOTA F 1558 1578   Sub-14
29757 GAYOSO ARJONA, IAGO M 1512 1519   Sub-14
355554 ESPAÑOL BADA, NÚRIA F 1468 1610   Sènior
382224 QUINCOCES HERNANDEZ, ALEIX M 1462 1376   Sub-12
381831 VINUESA  SUEIRAS, ORIOL M 1436 1479   Sub-16
383201 POLLS COLLADO, ARNAU M 1372 1392   Sub-12
384234 ZHAO , ZHEQIAN M 1342 1476   Sub-14
28657 ESPADA ESPAÑOL, LLEDO F 1340 1551   Sub-14
384271 GARCIA GARCES, MARTÍ M 1314 1336   Sub-10
383200 GARCIA GARCES, PEP M 1314 1394   Sub-12
384968 PONSÍ ORTIZ, ENRIC M 1289 1364   Sub-10
381944 PEREZ SANCHEZ, VICTOR M 1286 1327   Sub-10
382222 SANCHEZ AGUILAR, SERGI M 1257 1290   Sub-10
384019 GALLARDO GARITONANDIA, NICOLAS M 1232 1316   Sub-10
382964 MAYORGA DÍEZ, ALEIX M 1219 1295   Sub-10
382965 CANTÍ CASAS, JORDI M 1128 1272   Sub-8

Subcategories